  • SPD481201N
SPD481201N
advertisement
Manufacturer No:
SPD481201N
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-SPD481201N
Quantity:
In Stock : 16473
Step5Bar-code shipping tag
SPD481201N
    Select All
  • Published
    2011
  • Series
    SPD (120W)
  • Size / Dimension
    4.69Lx2.52W x 4.90 H 119.0mmx64.0mmx124.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20, PFC
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    120W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, TUV
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Voltage - Output 1
    48V
  • Current - Output (Max)
    2.5A
  • Voltage - Input
    90V~132VAC 180V~264VAC 210V~375VDC
  • Minimum Load Required
    No
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
  • Mount
    Desktop
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Number of Pins
    9
  • Operating Temperature
    -35°C~71°C With Derating