  • SPD241201N
SPD241201N
advertisement
Manufacturer No:
SPD241201N
HK JDW NO:
144-SPD241201N
Package:
Datasheet:
SPD241201N
Description:
Quantity:
In Stock : 13
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPD241201N
    DIN Rail
  • Number of Pins
    9
  • Weight
    920g
  • Operating Temperature
    -35°C~71°C With Derating
  • Published
    2008
  • Series
    SPD (120W)
  • Size / Dimension
    4.69Lx2.52W x 4.90 H 119.0mmx64.0mmx124.5mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20, PFC
  • Power Rating
    120W
  • Depth
    123mm
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, TUV
  • Efficiency
    86%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Max Output Current
    5A
  • Max Voltage Rating (AC)
    264V
  • Voltage - Input
    90V~132VAC 180V~264VAC 210V~375VDC
  • Output Current
    5A
  • Output Power
    120W
  • Max Output Voltage
    24V
  • Min Input Voltage
    115V
  • Max Input Voltage
    230V
  • Current - Output 1
    5A
  • Min Output Voltage
    24V
  • Max Output Power
    120W
  • Minimum Load Required
    No
  • Nominal Output Voltage
    24V
  • Min Input Voltage (AC)
    90V
  • Max Input Voltage (AC)
    264V
  • Height
    123.6mm