  • SPD24051
SPD24051
advertisement
Manufacturer No:
SPD24051
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
HK JDW NO:
144-SPD24051
Package:
Datasheet:
SPD24051
Description:
Quantity:
In Stock : 12523
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SPD24051
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SPD24051 .
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    23 Weeks
  • Mount
    DIN Rail
  • Mounting Type
    DIN Rail
  • Operating Temperature
    -20°C~71°C With Derating
  • Series
    SPD (5W)
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    4.49Lx0.89W x 3.60 H 114.0mmx22.6mmx91.4mm
  • Feature
    Adjustable Output, IP20, Universal Input
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Enclosed
  • Applications
    Hazardous Locations, Industrial, ITE (Commercial)
  • Power Rating
    5W
  • Number of Outputs
    1
  • Approval Agency
    CE, cULus, cURus, TUV
  • Efficiency
    87%
  • Voltage - Isolation
    3kV
  • Output Voltage
    24V
  • Voltage - Input
    90V~265VAC 120V~370VDC
  • Output Current
    210mA
  • Output Power
    5W
  • Max Output Voltage
    24V
  • Min Input Voltage
    90V
  • Max Input Voltage
    264V
  • Min Output Voltage
    24V