  • SMM30-12-K-P6R
SMM30-12-K-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SMM30-12-K-P6R
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-SMM30-12-K-P6R
Package:
Datasheet:
SMM30-12-K-P6R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMM30-12-K-P6R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    19 Weeks
  • Weight
    0.441lb 200.03g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMM30 (36W)
  • Size / Dimension
    2.90Lx1.69W x 1.28 H 73.6mmx42.8mmx32.5mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    Medical
  • Power (Watts)
    36W
  • Approval Agency
    CE, cURus, FCC, PSE, TUV
  • Efficiency
    Level VI
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    3A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Cord Length
    47.2 1.20m
  • Input Connector
    Multi-Blade (Sold Separately)
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max