  • SWM12-9-NH-MUB
SWM12-9-NH-MUB
advertisement
Manufacturer No:
SWM12-9-NH-MUB
HK JDW NO:
193-SWM12-9-NH-MUB
Package:
Datasheet:
SWM12-9-NH-MUB
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 9V 12W
Step5Bar-code shipping tag
SWM12-9-NH-MUB
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SWM12-N (12W)
  • Size / Dimension
    2.17Lx0.98W x 1.44 H 55.0mmx25.0mmx36.7mm
  • Power (Watts)
    12W
  • Approval Agency
    cURus
  • Current - Output (Max)
    1.33A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    9V
  • Region Utilized
    North America
  • Input Connector
    NEMA 1-15P
  • Output Connector
    USB Micro
  • No Load Power Consumption
    100mW Max