  • SMI36-5-V-P6R
SMI36-5-V-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SMI36-5-V-P6R
HK JDW NO:
193-SMI36-5-V-P6R
Package:
Datasheet:
SMI36-5-V-P6R
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 25W
Step5Bar-code shipping tag
SMI36-5-V-P6R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMI36 (36W)
  • Size / Dimension
    3.10Lx1.34W x 2.60 H 78.5mmx34.0mmx66.0mm
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    25W
  • Max Power Dissipation
    36W
  • Max Output Current
    5A
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    5A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    5V
  • Cord Length
    39.4 1.00m
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    66.04mm
  • Length
    78.74mm
  • Width
    34.036mm