  • SMI24-48-V-P6R
SMI24-48-V-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SMI24-48-V-P6R
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-SMI24-48-V-P6R
Package:
Datasheet:
SMI24-48-V-P6R
Step5Bar-code shipping tag
SMI24-48-V-P6R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMI24 (24W)
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.38W x 2.58 H 75.0mmx35.0mmx65.6mm
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    24W
  • Max Power Dissipation
    24W
  • Max Output Current
    500mA
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    48V
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max
  • Height
    65.532mm
  • Length
    74.93mm
  • Width
    35.052mm