  • SMI18-9-V-N5R
SMI18-9-V-N5R
advertisement
Manufacturer No:
SMI18-9-V-N5R
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-SMI18-9-V-N5R
Package:
Datasheet:
SMI18-9-V-N5R
Step5Bar-code shipping tag
SMI18-9-V-N5R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMI18 (18W)
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.41W x 2.58 H 75.0mmx35.8mmx65.6mm
  • Power (Watts)
    19.8W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, PSE
  • Polarization
    Negative Center
  • Current - Output (Max)
    2.2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    9V
  • Input Connector
    Multi-Blade (Included)
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max