  • SMI18-24-V-P7R
SMI18-24-V-P7R
advertisement
Manufacturer No:
SMI18-24-V-P7R
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-SMI18-24-V-P7R
Package:
Datasheet:
SMI18-24-V-P7R
Step5Bar-code shipping tag
SMI18-24-V-P7R
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SMI18 (18W)
  • Size / Dimension
    2.95Lx1.41W x 2.58 H 75.0mmx35.8mmx65.6mm
  • Power (Watts)
    19.2W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, PSE
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    800mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    24V
  • Input Connector
    Multi-Blade (Included)
  • Output Connector
    Barrel Plug, 1.35mm I.D. x 3.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    100mW Max