  • SWI12-24-N-P5
SWI12-24-N-P5
advertisement
Manufacturer No:
SWI12-24-N-P5
HK JDW NO:
193-SWI12-24-N-P5
Package:
Datasheet:
SWI12-24-N-P5
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 24V 12W
Step5Bar-code shipping tag
SWI12-24-N-P5
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2015
  • Series
    SWI12-N (12W)
  • Size / Dimension
    2.83Lx1.34W x 1.65 H 72.0mmx34.0mmx42.0mm
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    12W
  • Max Power Dissipation
    12W
  • Efficiency
    Level VI
  • Max Output Current
    500mA
  • Current - Output (Max)
    500mA
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    24V
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.1mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max
  • Height
    41.91mm
  • Length
    71.882mm
  • Width
    34.036mm