  • SMI10-5-V-I38
SMI10-5-V-I38
advertisement
Manufacturer No:
SMI10-5-V-I38
Manufacturer:
CUI
HK JDW NO:
193-SMI10-5-V-I38
Package:
Datasheet:
SMI10-5-V-I38
Description:
AC/DC WALL MOUNT ADAPTER 5V 10W
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SMI10-5-V-I38
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    15 Weeks
  • Weight
    0.088lb 39.92g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Published
    2016
  • Series
    SMI10-USB (10W)
  • Size / Dimension
    2.40Lx1.50W x 1.15 H 61.0mmx38.0mmx29.2mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Connector Type
    Receptacle, USB
  • Applications
    ITE (Commercial)
  • Power (Watts)
    10W
  • Max Power Dissipation
    10W
  • Approval Agency
    CCC, CE, cULus, GS, PSE, RCM
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Max Output Current
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Multi-Blade (Included)
  • Voltage - Output
    5V
  • Form
    Wall Mount (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Input Connector
    Multi-Blade
  • Output Connector
    USB A Receptacle
  • No Load Power Consumption
    75mW Max
  • Height
    29.21mm