  • SMH450VN391M35X45T2
SMH450VN391M35X45T2
advertisement
Manufacturer No:
SMH450VN391M35X45T2
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-SMH450VN391M35X45T2
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
SMH(450V) 390μF Capacitor 20% Bulk 2240mA 22.5mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
SMH450VN391M35X45T2
  • Package / Case
    Aluminum
  • Surface Mount
    NO
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    SMH(450V)
  • Tolerance
    20%
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Snap in
  • ECCN Code
    EAR99
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Capacitance
    390μF
  • Voltage - Rated DC
    450V
  • Lead Pitch
    22.5mm
  • Polarity
    POLARIZED
  • Leakage Current
    3.51mA
  • Ripple Current
    2240mA
  • Tan Delta
    0.15
  • ESR
    638 mΩ
  • Diameter
    35mm
  • Length
    45mm