  • SMF15VTR
SMF15VTR
advertisement
Manufacturer No:
SMF15VTR
Manufacturer:
ROHM Semiconductor
HK JDW NO:
687-SMF15VTR
Package:
SOD-123F
Datasheet:
SMF15VTR
Description:
TRANSIENT VOLTAGE SUPPRESSOR - S
Step5Bar-code shipping tag
SMF15VTR
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to SMF15VTR.
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    SOD-123F
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    150°C TJ
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Applications
    General Purpose
  • Additional Feature
    HIGH RELIABILITY
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • Terminal Form
    FLAT
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-F2
  • Number of Elements
    1
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Configuration
    SINGLE
  • Power Dissipation-Max
    1W
  • Voltage - Breakdown (Min)
    16.7V
  • Power - Peak Pulse
    200W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    8.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    24.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    15V Max
  • Unidirectional Channels
    1
  • Non-rep Peak Rev Power Dis-Max
    200W