  • SME50VB1R0M5X11FT
SME50VB1R0M5X11FT
advertisement
Manufacturer No:
SME50VB1R0M5X11FT
Manufacturer:
United Chemi-Con
HK JDW NO:
856-SME50VB1R0M5X11FT
Package:
Aluminum
Datasheet:
Description:
1μF Capacitor 20% 2mm Aluminum
Step5Bar-code shipping tag
SME50VB1R0M5X11FT
  • Package / Case
    Aluminum
  • Tolerance
    20%
  • Termination
    Radial
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Voltage - Rated
    50V
  • Capacitance
    1μF
  • Lead Pitch
    2mm
  • Length
    11mm