  • SMCJ48CAQ-13-F
SMCJ48CAQ-13-F
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ48CAQ-13-F
Manufacturer:
Diodes Incorporated
HK JDW NO:
233-SMCJ48CAQ-13-F
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ48CAQ-13-F
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101
  • JESD-609 Code
    e3
    Zener
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    53.3V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    19.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    77.4V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    48V