  • SMCJ150A V6G
SMCJ150A V6G
advertisement
Manufacturer No:
SMCJ150A V6G
HK JDW NO:
799-SMCJ150A V6G
Step5Bar-code shipping tag
SMCJ150A V6G
  • Factory Lead Time
    16 Weeks
    DO-214AB, SMC
  • Supplier Device Package
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SMCJ
  • Applications
    Telecom
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    167V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    6.4A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    243V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    150V