  • SMAJ78A-13-F
SMAJ78A-13-F
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ78A-13-F
HK JDW NO:
233-SMAJ78A-13-F
Datasheet:
SMAJ78A-13-F
Description:
TVS DIODE 78VWM 126VC SMA
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ78A-13-F
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Power Rating
    400W
  • Voltage - Rated DC
    78V
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Working Voltage
    78V
  • Power Dissipation
    400W
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    3.2A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    126V
  • Clamping Voltage
    126V
  • Peak Pulse Current
    2.2A
  • Reverse Standoff Voltage
    78V
  • Max Surge Current
    40A
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Direction
    Unidirectional
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    86.7V
  • Reverse Breakdown Voltage
    86.7V
  • Max Breakdown Voltage
    95.8V
  • Number of Unidirectional Channels
    1
  • Height
    2.3mm
  • Length
    4.6mm
  • Width
    2.92mm