  • SMAJ58A-13-F
SMAJ58A-13-F
advertisement
Manufacturer No:
SMAJ58A-13-F
HK JDW NO:
233-SMAJ58A-13-F
Datasheet:
SMAJ58A-13-F
Description:
TVS DIODE 58V 93.6V SMA
Step5Bar-code shipping tag
SMAJ58A-13-F
    10 Weeks
  • Contact Plating
    Tin
  • Operating Temperature
    -55°C~150°C TJ
  • Published
    2012
    EXCELLENT CLAMPING CAPABILITY
  • Capacitance
    180pF
  • Max Power Dissipation
    400W
  • Base Part Number
    SMAJ58
  • Pin Count
  • Max Output Current
    4.3A
  • Working Voltage
    58V
  • Voltage
    58V
    Single
  • Current
    43A
  • Power Dissipation
    400W
  • Clamping Voltage
    93.6V
  • Peak Pulse Current
    4.3A
  • Reverse Standoff Voltage
    58V
  • Max Surge Current
    40A
  • Peak Pulse Power
    400W
  • Test Current
    1mA
  • Breakdown Voltage
    64.4V
  • Forward Voltage
    3.5V
  • Reverse Breakdown Voltage
    64.4V
  • Max Breakdown Voltage
    71.2V
  • Max Junction Temperature (Tj)
    150°C
  • Height
    2.4mm
  • Length
    2.92mm
  • Width
    4.6mm