  • SM15T220CAHM3/I
SM15T220CAHM3/I
advertisement
Manufacturer No:
SM15T220CAHM3/I
HK JDW NO:
884-SM15T220CAHM3/I
Package:
DO-214AB, SMC
Datasheet:
SM15T220CAHM3/I
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SM15T220CAHM3/I
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    DO-214AB, SMC
  • Operating Temperature
    -65°C~150°C TJ
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    Automotive, AEC-Q101, SM15T, TransZorb®
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Zener
  • Applications
    Automotive
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    209V
  • Power - Peak Pulse
    1500W 1.5kW
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    4.6A
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    328V
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    188V