  • SLF6025T-100M1R0-PF
SLF6025T-100M1R0-PF
advertisement
Manufacturer No:
SLF6025T-100M1R0-PF
HK JDW NO:
769-SLF6025T-100M1R0-PF
Description:
INDUCTOR SHIELD PWR 10UH 6025
Step5Bar-code shipping tag
SLF6025T-100M1R0-PF
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 2 months ago)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Published
    2001
  • Series
    SLF
  • Size / Dimension
    0.236Lx0.236W 6.00mmx6.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Pbfree Code
    yes
  • Packing Method
    TR
    1
  • Depth
    6.2mm
  • Current Rating
    1.3A
  • Military Standard
    Not
  • Case Code (Metric)
    6025
  • Inductance
    10μH
  • Test Frequency
    100kHz
  • DC Resistance (DCR)
    68.76mOhm Max
  • Max DC Current
    1A
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Case/Size Code
  • DC Current
    1A
  • Height
    2.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.106 2.70mm