  • SLF10145T-151MR79-H
SLF10145T-151MR79-H
advertisement
Manufacturer No:
SLF10145T-151MR79-H
HK JDW NO:
769-SLF10145T-151MR79-H
Package:
Nonstandard
Description:
Fixed Inductors 150uH 0.79A AEC-Q200
Step5Bar-code shipping tag
SLF10145T-151MR79-H
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Lifecycle Status
    PRODUCTION (Last Updated: 1 month ago)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Published
    1999
  • Series
    SLF-H
  • Size / Dimension
    0.398Lx0.398W 10.10mmx10.10mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Packing Method
    TR, BLISTER PLASTIC, 13 INCH
    1
  • Construction
    Rectangular
  • Current Rating
    810mA
  • Inductance
    150μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    420mOhm Max
  • Max DC Current
    790mA
  • Inductor Application
    POWER INDUCTOR
  • Terminal Placement
    DUAL ENDED
  • Current - Saturation
    790mA
  • Case/Size Code
    0404
  • Special Feature
    DC RESISTANCE IS MEASURED AT 20% TOLERANCE
  • Height
    4.5mm
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm