  • SL2125-222KR87-PF
SL2125-222KR87-PF
advertisement
Manufacturer No:
SL2125-222KR87-PF
Manufacturer:
TDK Corporation
HK JDW NO:
769-SL2125-222KR87-PF
Package:
Radial, Vertical Cylinder (Open)
Datasheet:
SL2125-222KR87-PF
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SL2125-222KR87-PF
    Select All
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2001
  • Series
    SL
  • Size / Dimension
    0.819Dia 20.80mm
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Wirewound
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Bobbin
  • Current Rating
    870mA
  • Lead Length
    5mm
  • Lead Spacing
    10mm
  • Lead Diameter
    1 mm
  • Inductance
    2.2mH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    780mOhm Max
  • Max DC Current
    870mA
  • Inductor Application
    DC-DC CONVERTER
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    1.1A
  • Height
    26mm
  • Height Seated (Max)
    1.024 26.00mm