  • SFT44S50-10K491E-F
SFT44S50-10K491E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFT44S50-10K491E-F
HK JDW NO:
192-SFT44S50-10K491E-F
Purchasing and Inquiry
SFT44S50-10K491E-F Overview
In the seated position, the maximum height reaches 5.030 127.76mm.2.120Dia 53.85mm is its size/dimension.This chip is rated to have 440V voltage as its voltage rating.There are no cases included with the product.During operation, the maximal temperature reaches 70°C.
SFT44S50-10K491E-F Features
the maximal height is 5.030 127.76mm
with the size / dimension of 2.120Dia 53.85mm
a voltage rating of 440V volts
the maximal temperature reaches 70°C
SFT44S50-10K491E-F Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFT44S50-10K491E-F
  • Size / Dimension
    2.120Dia 53.85mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    440V
  • Additional Feature
    CAPACITANCE MINIMUM VALUE IS 10 MICRO FARAD, RATED AC VOLTAGE (V): 440
  • Capacitance
    10μF 50μF
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    440V
  • Diameter
    66.548mm
  • Height Seated (Max)
    5.030 127.76mm