  • SFT44S45-5K491E-F
SFT44S45-5K491E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFT44S45-5K491E-F
HK JDW NO:
192-SFT44S45-5K491E-F
Package:
Radial, Can - 3 Lead
Datasheet:
SFT44S45-5K491E-F
Purchasing and Inquiry
SFT44S45-5K491E-F Overview
Seating height reaches 5.030 127.76mm.2.120Dia 53.85mm is the size/dimension of the object.This chip's voltage rating is 440V Volt.Radial, Can - 3 Lead cases contain the product.The maximal operating temperature supplied for its operation reaches 70°C.
SFT44S45-5K491E-F Features
the maximal height is 5.030 127.76mm
with the size / dimension of 2.120Dia 53.85mm
a voltage rating of 440V volts
the maximal temperature reaches 70°C
SFT44S45-5K491E-F Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFT44S45-5K491E-F
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Size / Dimension
    2.120Dia 53.85mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    440V
  • Additional Feature
    CAPACITANCE MINIMUM VALUE IS 5 MICRO FARAD, RATED AC VOLTAGE (V): 440
  • Capacitance
    5μF 45μF
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    440V
  • Diameter
    66.548mm
  • Height Seated (Max)
    5.030 127.76mm