  • SFT37T80-5K391E-F
SFT37T80-5K391E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFT37T80-5K391E-F
HK JDW NO:
192-SFT37T80-5K391E-F
Package:
Radial, Can - 3 Lead
Datasheet:
SFT37T80-5K391E-F
Purchasing and Inquiry
SFT37T80-5K391E-F Overview
Sitting at 4.030 102.36mm height reaches the maximum height.It operates with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm.The chip is rated at 370V voltage.A Radial, Can - 3 Lead case is used for packaging the product.
SFT37T80-5K391E-F Features
the maximal height is 4.030 102.36mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 370V volts
SFT37T80-5K391E-F Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFT37T80-5K391E-F
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    370V
  • Capacitance
    5μF 80μF
  • Height Seated (Max)
    4.030 102.36mm