  • SFD44T45-5K475E-F
SFD44T45-5K475E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFD44T45-5K475E-F
HK JDW NO:
192-SFD44T45-5K475E-F
Package:
Radial, Can
Datasheet:
SFD44T45-5K475E-F
Purchasing and Inquiry
SFD44T45-5K475E-F Overview
It reaches a maximum height of 4.870 123.70mm when seated.Size/dimension of 2.620Dia 66.55mm is used.There is no voltage rating on the chip.Packaging consists of a Radial, Can case.
SFD44T45-5K475E-F Features
the maximal height is 4.870 123.70mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 440V volts
SFD44T45-5K475E-F Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFD44T45-5K475E-F
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    440V
  • Capacitance
    5μF 45μF
  • Height Seated (Max)
    4.870 123.70mm