  • SFD37T70-5K475E-F
SFD37T70-5K475E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFD37T70-5K475E-F
HK JDW NO:
192-SFD37T70-5K475E-F
Package:
Radial, Can
Datasheet:
SFD37T70-5K475E-F
Purchasing and Inquiry
SFD37T70-5K475E-F Overview
Sitting at 4.870 123.70mm height reaches the maximum height.2.620Dia 66.55mm is its size/dimension.- rated voltage of the chip is 370V volts.There is a case Radial, Can that contains the product.
SFD37T70-5K475E-F Features
the maximal height is 4.870 123.70mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 370V volts
SFD37T70-5K475E-F Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFD37T70-5K475E-F
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    370V
  • Capacitance
    5μF 70μF
  • Height Seated (Max)
    4.870 123.70mm