  • SFD37T60-7.5K475E-F
SFD37T60-7.5K475E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFD37T60-7.5K475E-F
HK JDW NO:
192-SFD37T60-7.5K475E-F
Purchasing and Inquiry
SFD37T60-7.5K475E-F Overview
Sitting at 4.870 123.70mm height, the maximum height is reached.Size/dimension is set to 2.620Dia 66.55mm.There is a voltage rating of 370V on the chip.A Radial, Can case contains the product.
SFD37T60-7.5K475E-F Features
the maximal height is 4.870 123.70mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 370V volts
SFD37T60-7.5K475E-F Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFD37T60-7.5K475E-F
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    370V
  • Capacitance
    7.5μF 60μF
  • Height Seated (Max)
    4.870 123.70mm