  • SFD37S70-10K491E-F
SFD37S70-10K491E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFD37S70-10K491E-F
HK JDW NO:
192-SFD37S70-10K491E-F
Purchasing and Inquiry
SFD37S70-10K491E-F Overview
A seat's maximum height is 5.030 127.76mm.2.120Dia 53.85mm is its size/dimension.The voltage - Rated of the chip is rated 370V voltage.Radial, Can cases contain the product.The maximum temperature it can operate at is 70°C.
SFD37S70-10K491E-F Features
the maximal height is 5.030 127.76mm
with the size / dimension of 2.120Dia 53.85mm
a voltage rating of 370V volts
the maximal temperature reaches 70°C
SFD37S70-10K491E-F Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFD37S70-10K491E-F
  • Size / Dimension
    2.120Dia 53.85mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    370V
  • Additional Feature
    CAPACITANCE MINIMUM VALUE IS 10 MICRO FARAD, RATED AC VOLTAGE (V): 370
  • Capacitance
    10μF 70μF
  • Operating Temperature (Max)
    70°C
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Rated (AC) Voltage (URac)
    370V
  • Height Seated (Max)
    5.030 127.76mm
  • Width
    50.038mm