  • SFC44T35-20K475E-F
SFC44T35-20K475E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFC44T35-20K475E-F
HK JDW NO:
192-SFC44T35-20K475E-F
Purchasing and Inquiry
SFC44T35-20K475E-F Overview
Sitting at 4.870 123.70mm height, the maximum height is reached.With size/dimension 2.620Dia 66.55mm, it operates.This chip has a voltage rating of 440V volts.Packaging consists of a Radial, Can case.
SFC44T35-20K475E-F Features
the maximal height is 4.870 123.70mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 440V volts
SFC44T35-20K475E-F Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFC44T35-20K475E-F
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    440V
  • Capacitance
    20μF 35μF
  • Height Seated (Max)
    4.870 123.70mm