  • SFC37T25-5K291E-F
SFC37T25-5K291E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFC37T25-5K291E-F
HK JDW NO:
192-SFC37T25-5K291E-F
Package:
Radial, Can
Datasheet:
SFC37T25-5K291E-F
Purchasing and Inquiry
SFC37T25-5K291E-F Overview
A seat's maximum height is 3.030 76.96mm.It operates with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm.This chip is rated to have 370V voltage as its voltage rating.In a Radial, Can case, the product is packaged.
SFC37T25-5K291E-F Features
the maximal height is 3.030 76.96mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 370V volts
SFC37T25-5K291E-F Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFC37T25-5K291E-F
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Voltage - Rated
    370V
  • Capacitance
    5μF 25μF
  • Height Seated (Max)
    3.030 76.96mm