  • SFC37T15-5K291E-F
SFC37T15-5K291E-F
advertisement
Manufacturer No:
SFC37T15-5K291E-F
HK JDW NO:
192-SFC37T15-5K291E-F
Package:
Radial, Can
Datasheet:
SFC37T15-5K291E-F
Purchasing and Inquiry
SFC37T15-5K291E-F Overview
When seated, the height reaches 3.030 76.96mm.2.620Dia 66.55mm is the size/dimension of the object.It is rated at a voltage of 370V voltage for the voltage-rated of the chip.A case of Radial, Can is used to package the product.
SFC37T15-5K291E-F Features
the maximal height is 3.030 76.96mm
with the size / dimension of 2.620Dia 66.55mm
a voltage rating of 370V volts
SFC37T15-5K291E-F Applications
Step5Bar-code shipping tag
SFC37T15-5K291E-F
  • Size / Dimension
    2.620Dia 66.55mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Part Status
    Active
  • Voltage - Rated
    370V
  • Capacitance
    5μF 15μF
  • Height Seated (Max)
    3.030 76.96mm