  • SESD1004Q4UG-0030-088
SESD1004Q4UG-0030-088
advertisement
Manufacturer No:
SESD1004Q4UG-0030-088
Manufacturer:
Littelfuse
HK JDW NO:
461-SESD1004Q4UG-0030-088
Package:
10-XFDFN
Description:
TVS DIODE 7V 13V 10XDFN
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SESD1004Q4UG-0030-088
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Number of Terminations
    10
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Zener
  • Applications
    HDMI
  • Technology
    AVALANCHE
  • Terminal Position
    DUAL
  • JESD-30 Code
    R-PDSO-N10
  • Number of Elements
    4
  • Polarity
    UNIDIRECTIONAL
  • Power Line Protection
    No
  • Voltage - Breakdown (Min)
    8.8V Typ
  • Current - Peak Pulse (10/1000μs)
    2.2A 8/20μs
  • Voltage - Clamping (Max) @ Ipp
    13V Typ
  • Voltage - Reverse Standoff (Typ)
    7V Max
  • Unidirectional Channels
    4
  • Rep Pk Reverse Voltage-Max
    7V
  • Capacitance @ Frequency
    0.3pF @ 3GHz
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    17 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    10-XFDFN
  • Surface Mount
    YES
  • Diode Element Material
    SILICON
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C TJ