  • SEK4R7M350ST
SEK4R7M350ST
advertisement
Manufacturer No:
SEK4R7M350ST
HK JDW NO:
192-SEK4R7M350ST
Datasheet:
SEK4R7M350ST
Step5Bar-code shipping tag
SEK4R7M350ST
    WIRE
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.394Dia 10.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Capacitance
    4.7μF
  • Voltage - Rated DC
    350V
  • Terminal Pitch
    5mm
  • Lead Pitch
    5.0038mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    56.47Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.197 5.00mm
  • Lifetime @ Temp
    2000 Hrs @ 105°C
  • Leakage Current
    0.04935mA
  • Ripple Current
    55mA
  • Polarization
    Polar
  • Tan Delta
    0.2
  • Ripple Current @ Low Frequency
    55mA @ 120Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    99mA @ 10kHz
  • Diameter
    10mm
  • Height
    13mm
  • Height Seated (Max)
    0.512 13.00mm