  • NRSZC822M10V16X31.5F
NRSZC822M10V16X31.5F
advertisement
Manufacturer No:
NRSZC822M10V16X31.5F
HK JDW NO:
10881-NRSZC822M10V16X31.5F
Description:
NRSZC 8200μF Capacitor 2257.5mA
Step5Bar-code shipping tag
NRSZC822M10V16X31.5F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Surface Mount
    NO
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Mounting Feature
    THROUGH HOLE MOUNT
  • Dielectric Material
    ALUMINUM (WET)
  • Series
    NRSZC
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Capacitance
    8200μF
  • Packing Method
    BULK
  • Terminal Pitch
    7.5mm
  • Operating Temperature (Max)
    105°C
  • Operating Temperature (Min)
    -55°C
    POLARIZED
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    10V
  • Leakage Current
    0.82mA
  • Ripple Current
    2257.5mA
  • Tan Delta
    0.33
  • Positive Tolerance
    20%
  • Negative Tolerance
    20%
  • ESR
    17 mΩ
  • Diameter
    16mm
  • Length
    31.5mm