  • SDI50-19-UC-P6R
SDI50-19-UC-P6R
advertisement
Manufacturer No:
SDI50-19-UC-P6R
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-SDI50-19-UC-P6R
Package:
Datasheet:
SDI50-19-UC-P6R
Step5Bar-code shipping tag
SDI50-19-UC-P6R
    20 Weeks
  • Weight
    0.684lb 310.26g
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI50-U (50W)
  • Size / Dimension
    4.53Lx2.09W x 1.50 H 115.0mmx53.0mmx38.0mm
    Not Applicable
  • Connector Type
    Plug
  • Max Operating Temperature
    40°C
  • Min Operating Temperature
    0°C
  • Power (Watts)
    50W
  • Max Power Dissipation
    50W
    Level VI, CoC Tier 2
  • Max Output Current
    2.64A
  • Polarity
    Positive
  • Current - Output (Max)
    2.64A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Voltage - Output
    19V
  • Form
    Desktop (Class I)
  • Input Connector
    IEC 320-C14
  • Output Connector
    Barrel Plug R/A, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    150mW Max
  • Height
    38.1mm
  • Length
    115.062mm
  • Width
    53.086mm