  • SDI24-12-UD-P6
SDI24-12-UD-P6
advertisement
Manufacturer No:
SDI24-12-UD-P6
Manufacturer:
CUI Inc.
HK JDW NO:
193-SDI24-12-UD-P6
Package:
Datasheet:
SDI24-12-UD-P6
Description:
Quantity:
In Stock : 237
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Step5Bar-code shipping tag
SDI24-12-UD-P6
  • Operating Temperature
    0°C~40°C
  • Series
    SDI24-UD (24W)
  • Size / Dimension
    3.48Lx1.97W x 1.34 H 88.5mmx50.0mmx34.0mm
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Power (Watts)
    24W
  • Approval Agency
    CE, cULus, FCC, PSE
  • Efficiency
    Level VI, CoC Tier 2
  • Polarization
    Positive Center
  • Current - Output (Max)
    2A
  • Voltage - Input
    90V~264VAC
  • Input Type
    Cord (Sold Separately)
  • Voltage - Output
    12V
  • Form
    Desktop (Class II)
  • Region Utilized
    International
  • Input Connector
    IEC 320-C8
  • Output Connector
    Barrel Plug, 2.5mm I.D. x 5.5mm O.D. x 9.5mm
  • No Load Power Consumption
    75mW Max