  • SDE0604A-3R9M
SDE0604A-3R9M
advertisement
Manufacturer No:
SDE0604A-3R9M
HK JDW NO:
103-SDE0604A-3R9M
Datasheet:
SDE0604A-3R9M
Description:
BOURNS SDE0604A-3R9MSurface Mount Power Inductor, AEC-Q200 SDE0604A Series, 3.9 H,20%, Unshielded, 0.065 ohm, 3.6 A
Step5Bar-code shipping tag
SDE0604A-3R9M
    Select All
  • REACH SVHC
    No SVHC
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Ratings
    AEC-Q200
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.228Lx0.205W 5.80mmx5.20mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Current Rating
    3.6A
  • Inductance
    3.9μH
  • Test Frequency
    1MHz
  • DC Resistance (DCR)
    65mOhm Max
  • Frequency - Self Resonant
    44MHz
  • Current - Saturation
    3.2A
  • Inductance Tolerance
    20%
  • RMS Current (Irms)
    3.6A
  • Height Seated (Max)
    0.189 4.80mm