  • SCPH73-121
SCPH73-121
advertisement
Manufacturer No:
SCPH73-121
Manufacturer:
Signal Transformer
HK JDW NO:
728-SCPH73-121
Package:
Nonstandard
Datasheet:
SCPH73-121
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
SCPH73-121
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    18 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    Nonstandard
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    SCPH73
  • Published
    2009
  • Size / Dimension
    0.295Lx0.295W 7.50mmx7.50mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Current Rating (Amps)
    610mA
  • Shielding
    Shielded
  • Current Rating
    420mA
  • Inductance
    120μH
  • Test Frequency
    1kHz
  • DC Resistance (DCR)
    820mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1kHz
  • Current - Saturation
    420mA
  • Height
    3.6068mm
  • Height Seated (Max)
    0.142 3.60mm
  • Length
    7.493mm
  • Width
    7.493mm