  • SCD335K601A3Z25-F
SCD335K601A3Z25-F
advertisement
Manufacturer No:
SCD335K601A3Z25-F
HK JDW NO:
192-SCD335K601A3Z25-F
Datasheet:
SCD335K601A3Z25-F
Purchasing and Inquiry
SCD335K601A3Z25-F Overview
As a result, the device has 5mOhm equivalent series resistance (ESR).1.000 25.40mm is the lead spacing of this electrical device.Temperatures of -55°C~85°C are suitable for operating the device.
SCD335K601A3Z25-F Features
5mOhm equivalent series resistance (ESR)
SCD335K601A3Z25-F Applications
  • Global positioning systems
  • Test and measuring equipment
  • Coupling, decoupling
  • Audio/video equipment
  • Matching networks
  • VCO's
  • Blocking
  • Switch mode power supplies
  • Electronic ballasts
  • Snubbering
Step5Bar-code shipping tag
SCD335K601A3Z25-F
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    2.051Lx1.500W 52.10mmx38.10mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Additional Feature
    RATED AC VOLTAGE (V):400
  • HTS Code
  • Capacitance
    3.3μF
  • Voltage - Rated DC
    600V
  • Depth
    38.1mm
  • Voltage - Rated AC
    400V
  • Lead Pitch
    25.4mm
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    5mOhm
  • Lead Spacing
    1.000 25.40mm
  • Height Seated (Max)
    1.500 38.10mm