  • SAK-XE164HM-72F80L AA
SAK-XE164HM-72F80L AA
advertisement
Manufacturer No:
SAK-XE164HM-72F80L AA
HK JDW NO:
376-SAK-XE164HM-72F80L AA
Description:
576KB 576K x 8 FLASH C166SV2 16-Bit Microcontroller XE16x Series SA*XE164HM 100-LQFP Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 8467
Step5Bar-code shipping tag
SAK-XE164HM-72F80L AA
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Series
    XE16x
  • Published
    2011
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Technology
    CMOS
  • Reach Compliance Code
    compliant
  • Base Part Number
    SA*XE164HM
  • Number of I/O
    76
  • Speed
    80MHz
  • RAM Size
    50K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V