  • SAK-XC2365B-40F80L
SAK-XC2365B-40F80L
advertisement
Manufacturer No:
SAK-XC2365B-40F80L
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-SAK-XC2365B-40F80L
Package:
100-LQFP Exposed Pad
Description:
320KB 320K x 8 FLASH C166SV2 16/32-Bit Microcontroller XC23xxB Series SA*XC2365B 80MHz 100-LQFP Exposed Pad
Quantity:
In Stock : 11058
Step5Bar-code shipping tag
SAK-XC2365B-40F80L
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    100-LQFP Exposed Pad
  • Operating Temperature
    -40°C~125°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XC23xxB
  • Published
    2008
  • JESD-609 Code
    e3
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Terminal Finish
    MATTE TIN
  • Technology
    CMOS
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    NOT SPECIFIED
  • Frequency
    80MHz
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    NOT SPECIFIED
  • Base Part Number
    SA*XC2365B
  • Operating Supply Voltage
    5.5V
  • Interface
    CAN, EBI/EMI, I2C, I2S, LIN, SPI, UART, USART
  • Memory Size
    320kB
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    76
  • RAM Size
    34K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    3V~5.5V