  • SAF-XE167FH-200F100LAB
SAF-XE167FH-200F100LAB
advertisement
Manufacturer No:
SAF-XE167FH-200F100LAB
HK JDW NO:
376-SAF-XE167FH-200F100LAB
Package:
LQFP
Datasheet:
Description:
Microcontroller 144 Pin 5V LQFP
Quantity:
In Stock : 8670
Step5Bar-code shipping tag
SAF-XE167FH-200F100LAB
  • Package / Case
    LQFP
  • Surface Mount
    YES
  • Number of Pins
    144
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Number of Terminations
    144
  • ECCN Code
    3A991.A.2
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Subcategory
    Microcontrollers
  • Technology
    CMOS
  • Terminal Position
    QUAD
  • Terminal Form
    GULL WING
  • Peak Reflow Temperature (Cel)
    260
  • Supply Voltage
    5V
  • Time@Peak Reflow Temperature-Max (s)
    10
  • Pin Count
  • Qualification Status
    Not Qualified
  • Temperature Grade
    INDUSTRIAL
  • Supply Voltage-Min (Vsup)
    3V
  • Interface
    CAN, I2C, I2S, SPI, UART
  • Memory Size
    1.6MB
  • Number of I/O
    115
  • RAM Size
    146kB
  • Memory Type
    FLASH
  • uPs/uCs/Peripheral ICs Type
    MICROCONTROLLER, RISC
  • Bit Size
    16
  • Frequency (Max)
    100MHz