  • SAF-XC164KM-8F40F AA
SAF-XC164KM-8F40F AA
advertisement
Manufacturer No:
SAF-XC164KM-8F40F AA
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-SAF-XC164KM-8F40F AA
Package:
64-LQFP
Description:
64KB 64K x 8 FLASH C166SV2 16-Bit Microcontroller XC16x Series SA*XC164KM 64-LQFP
Quantity:
In Stock : 9722
Step5Bar-code shipping tag
SAF-XC164KM-8F40F AA
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    64-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Cut Tape (CT)
  • Series
    XC16x
  • Published
    2007
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    SA*XC164KM
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    47
  • Speed
    40MHz
  • RAM Size
    6K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.35V~2.7V