  • SAF-XC161CS-32F20F BB-A
SAF-XC161CS-32F20F BB-A
advertisement
Manufacturer No:
SAF-XC161CS-32F20F BB-A
Manufacturer:
Infineon Technologies
HK JDW NO:
376-SAF-XC161CS-32F20F BB-A
Package:
144-LQFP
Description:
256KB 256K x 8 FLASH C166SV2 16-Bit Microcontroller XC16x Series SA*XC161CS 144-LQFP
Quantity:
In Stock : 8296
Step5Bar-code shipping tag
SAF-XC161CS-32F20F BB-A
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    144-LQFP
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C TA
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    XC16x
  • Published
    2006
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    3 (168 Hours)
  • Base Part Number
    SA*XC161CS
  • Oscillator Type
    Internal
  • Number of I/O
    99
  • Speed
    20MHz
  • RAM Size
    12K x 8
  • Voltage - Supply (Vcc/Vdd)
    2.35V~2.7V