  • S8BA-24D24D240LF
S8BA-24D24D240LF
advertisement
Manufacturer No:
S8BA-24D24D240LF
HK JDW NO:
607-S8BA-24D24D240LF
Package:
Datasheet:
S8BA-24D24D240LF
Description:
DIN RAIL UPS 240W 24VDC
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
S8BA-24D24D240LF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    2 Weeks
  • Published
    2015
  • Series
    S8BA
  • Size / Dimension
    5.827Lx3.937W 148.00mmx100.00mm
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Standby (No Regulation)
  • Applications
    General Purpose, Industrial Control
  • Voltage - Output
    24V
  • Form
    Din Rail
  • Cord Length
    5' 1.52m
  • Power - Rated
    240W
  • AC Outlets
    1 (UPS)
  • Media Lines Protected
    RJ45
  • Backup Time - Max Load
    6 minutes
  • Height
    3.937 100.00mm