  • S330K25SL0N6TJ5R
S330K25SL0N6TJ5R
advertisement
Manufacturer No:
S330K25SL0N6TJ5R
Manufacturer:
Vishay BC Components
HK JDW NO:
886-S330K25SL0N6TJ5R
Package:
Radial, Disc
Datasheet:
S330K25SL0N6TJ5R
Description:
S 33pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% SL -55°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
S330K25SL0N6TJ5R
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    S
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    SL
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    33pF
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    SL0
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    2616
  • Width
    4mm