  • S222M29Z5UN63J5R
S222M29Z5UN63J5R
advertisement
Manufacturer No:
S222M29Z5UN63J5R
HK JDW NO:
886-S222M29Z5UN63J5R
Datasheet:
S222M29Z5UN63J5R
Description:
S 2200pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±20% Z5U -30°C~125°C 2 Terminations Through Hole Radial, Disc
Quantity:
In Stock : 14080
Step5Bar-code shipping tag
S222M29Z5UN63J5R
    Radial, Disc
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
    S
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    Z5U
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • HTS Code
  • Capacitance
    2200pF
  • Lead Pitch
    5mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    Z5U
  • Multilayer
    No
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1000V
  • Size Code
    2616
  • Width
    4mm