  • S222K39Y5PN65K6R
S222K39Y5PN65K6R
advertisement
Manufacturer No:
S222K39Y5PN65K6R
HK JDW NO:
886-S222K39Y5PN65K6R
Datasheet:
S222K39Y5PN65K6R
Description:
S 2200pF 1000V 1kV Ceramic Capacitor ±10% Y5P B -30°C~125°C Through Hole Radial, Disc
Step5Bar-code shipping tag
S222K39Y5PN65K6R
  • Operating Temperature
    -30°C~125°C
    S
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    Y5P B
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -30°C
  • Voltage - Rated
    1000V 1kV
  • Capacitance
    2200pF
  • Lead Pitch
    6.4mm