  • RWR89S4211FRB12
RWR89S4211FRB12
advertisement
Manufacturer No:
RWR89S4211FRB12
Manufacturer:
Vishay
HK JDW NO:
866-RWR89S4211FRB12
Package:
Ceramic
Datasheet:
RWR89S4211FRB12
Description:
Through Hole 4.21kOhm, Wirewound,
Step5Bar-code shipping tag
RWR89S4211FRB12
    Select All
  • Contact Plating
    Lead, Tin
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Ceramic
  • Packaging
    Bulk
  • Tolerance
    1%
  • Temperature Coefficient
    20 ppm/°C
  • Resistance
    4.21kOhm
  • Max Operating Temperature
    250°C
  • Min Operating Temperature
    -65°C
  • Composition
    Wirewound
  • Power Rating
    3W
  • Military Standard
    MIL-PRF-39007
  • Lead Length
    38.1mm
  • Diameter
    4.75mm
  • Length
    14.22mm
  • Width
    4.75mm